În perioada 13-17 iulie 2020 are loc înscrierea în clasa a IX-a la învăţământul seral sau cu frecvenţă redusă a candidaţilor din seriile anterioare care împlinesc vârsta de 18 ani până la data începerii cursurilor anului şcolar 2020-2021.
Centrul de înscriere este la Inspectoratul Școlar Județean Hunedoara.
Înscrierea candidaților se realizează prin transmiterea dosarului de înscriere, în format electronic, pe adresa
Dosarul conține cererea împreună cu documentele necesare înscrierii.
Atașăm modelul cererii de înscriere în care sunt enumerate anexele, respectiv oferta locurilor pentru clasa a IX-a, seral și FR, din județul Hunedoara.
Candidații care doresc să depună dosarele la sediul I.Ș.J. Hunedoara se vor programa la numărul de telefon 0254213315.